Przy cenie 10 600 dolarów, Bitcoin jest na dobrej drodze do drugiego najlepszego kwartału w historii.

Dane pokazują, że Bitcoin powinien przypieczętować zarówno swój najlepszy Q3 w historii, jak i drugi co do wielkości kwartalny koniec życia w dniu 30 września.

Bitcoin (BTC) jest na dobrej drodze do osiągnięcia swojego najlepszego trzeciego kwartału w historii, dane pokazują, że do trzeciego kwartału 2020 roku pozostał tylko jeden dzień.

Według rekordów cenowych z serwisu analitycznego Skew, w tym roku Bitcoin powinien wyprodukować najsilniejszy Q3 w swojej historii.

Wyzwania cenowe BTC Q2 2019 zamykają się
BTC/USD były notowane po około 10.680 USD w czasie prasy na 30 września. Ta liczba komfortowo bije wszelkie inne zamknięcia III kwartału w rekordowym czasie, następny najwyższy wynik to 8.310 dolarów w ubiegłym roku.

Co więcej, Bitcoin może być drugim co do wielkości kwartalnym zamknięciem, ale to zależy od tego, czy utrzyma się powyżej 10.590 dolarów w drugim kwartale 2019 roku.

„Jeszcze jeden dzień i nadal będzie wyglądał jak drugi co do wielkości zamknięty kwartalnie Bitcoin, ale jest to bliskie spotkanie z Q2 2020,“ skomentował Skew.

Podsumowanie kwartalnych cen zamknięcia Bitcoinów

Bitcoin ustabilizował się w korytarzu handlowym o wartości 1000 dolarów od momentu utraty impetu po uderzeniu 12 500 dolarów w sierpniu. Opinia jest mieszana w krótkiej perspektywie czasowej i nadal istnieją obawy, że BTC/USD mogą nadal spadać, aby wypełnić ostatnią „lukę“ w kontraktach terminowych na CME na poziomie 9.600 USD.

„Istnieje struktura rangebound z górną strefą oporu na poziomie 10.800 dolarów“ – podsumował we wtorek analityk rynków Cointelegraph Michaël van de Poppe w aktualizacji.

Jeśli BTC/USD nie złamie tego oporu, powiedział, że jest „bardzo prawdopodobne“, że zostaną przetestowane niższe poziomy wsparcia, zwłaszcza 10 600 dolarów, z możliwością wejścia w grę 10 400 dolarów i 10 200 dolarów“.

Długoterminowe byki odpowiedzialne
Jednak obraz bardziej rzucający się w oczy sprzyja bykom. Jak Cointelegraph poinformował, długoterminowe wzorce zachowań pozostają prawdziwe do formularza dla Bitcoin, z tym tygodniu udowodnić, nie inaczej.

Trudna kompresja wstęgi, metryka zaprojektowana do ilościowego określenia odpowiednich punktów wejścia BTC/USD, opuściła swoją dolną zieloną strefę „kup“ po raz pierwszy od marca.

Podstawy sieci również mówią o ogólnej sile, z trudnością samą w sobie w każdym czasie wzlotów i ustawić na kolejną korektę w górę o około 3% za trzy dni.

Hash rate, miara szacowanej mocy obliczeniowej skierowanej do górnictwa, również ma tendencję do powrotu do najwyższego w historii poziomu.

Jednak wśród inwestorów nadal toczą się dyskusje na temat potencjalnych krótkoterminowych spadków, w tym spadku poniżej luki na CME do 9 tys. dolarów.

Ähnliche Beiträge