Kolejne uderzenie w prywatność Bitcoina: LocalBitcoins zaostrza wymagania dotyczące weryfikacji użytkowników

Usługa wymiany LocalBitcoins wprowadziła nowe wymagania dotyczące weryfikacji użytkowników. Popularna, peer-to-peer giełda Bitcoinów z siedzibą w Helsinkach, Finlandia, kontynuuje swoje inicjatywy w zakresie zgodności, dodając narzędzia analizy transakcji z Elliptic.

Według jej przedstawicieli, zostało to zrobione tak, aby fińska giełda mogła spełnić wymogi piątej unijnej MLAI i zapobiegać nielegalnym operacjom. Narzędzie Elliptic pomoże LocalBitcoins zautomatyzować związane z tym procedury. Uważa się, że dzięki tej metodzie giełda może zaoszczędzić zarówno czas, jak i środki finansowe, ponieważ nie ma potrzeby ręcznej weryfikacji transakcji. Zostało to ogłoszone przez Toma Robinsona, współzałożyciela Elliptic.

Według niego, Elliptic współpracuje już z kilkoma giełdami kryptograficznymi typu peer-to-peer i aktywnie negocjuje z innymi. Odmówił wyjaśnienia ich nazwisk, a sądząc po konsekwencjach dla LocalBitcoins, odmowa podania tych informacji była dość uzasadniona, ponieważ wolumen transakcji na giełdzie natychmiast znacznie się zmniejszył, co pozwoliło ich najbliższemu konkurentowi Paxful wyprzedzić.

RelatedPosts
Jak zacząć myśleć o inwestowaniu w walutę cyfrową
Opcje na Bitcoin Trading: Najlepszy wybór dla trzech typów ludzi
Czy kryptokur waluta może być opłacalną opcją do wykorzystania w handlu detalicznym?
Ciesz się wszystkimi zakładami bitcoin z 1xBit

Kolejne uderzenie w prywatność Bitcoina: LocalBitcoins zaostrza wymagania weryfikacji użytkowników 2
Wcześniej, LocalBitcoins był popularny jako platforma anonimowej wymiany Bitcoinów, ale w zeszłym roku zaostrzył wymagania dla klientów. Eliptyczne powiedział, że giełda nadal otrzymuje aktywa pochodzenia przestępczego. Według nich, spadek przepływu aktywów z czarnych rynków do giełd peer-to-peer był oczywistą konsekwencją ich wprowadzenia identyfikacji klienta i mechanizmów przeciwdziałania praniu pieniędzy. Robinson dodał, że przestępcy zastanowią się teraz dwa razy, zanim spróbują wycofać pieniądze w ramach dużej wymiany typu peer-to-peer.

Czy cel bezpieczeństwa spełnia te wymogi

Wcześniej, na początku jesieni 2019 roku, LocalBitcoins rozszerzył swoje wymagania dla użytkowników zgodnie z procedurami weryfikacji KYC i AML i w rezultacie ograniczył możliwość zachowania poufności przez użytkowników. Zgodnie z wpisem na blogu opublikowanym 18 czerwca tego samego roku, giełda rozpoczęła współpracę z firmą Onfido, która nie dba o tożsamość techniczną i planuje stworzyć nowy system ewidencji księgowej.

W zależności od tego, w jakiej ilości użytkownik będzie działał na giełdzie, będzie musiał podać dane dotyczące jego najlepszej osobowości. Na przykład, jeśli całkowity wolumen transakcji klienta nie przekracza 1000 euro, konieczne będzie podanie imienia i nazwiska, kraju zamieszkania, adresu e-mail i numeru telefonu. Użytkownicy, którzy przekroczą ten próg będą musieli zostać zweryfikowani po pełnym procesie KYC, który wymaga złożenia paszportu lub innego dokumentu, który jest uwierzytelniony.

W przypadku przekroczenia progu kryptograficznego wynoszącego 20.000 euro, użytkownik będzie musiał przejść dodatkową kontrolę tożsamości i potwierdzić kraj zamieszkania. Po osiągnięciu progu 200 000 euro rocznego obrotu kryptoteki na LocalBitcoins, będziesz musiał przedstawić dokumenty dotyczące płatności podatków, jak również pochodzenia kryptoteki użytkownika. Środek ten został wybrany i skierowany jakby w celu ochrony przed oszustami.

Jak bardzo wymóg KYC wpływa na działanie wymiany peeringowej? Większość entuzjastów kryptofonów okazuje się zwracać uwagę na fakt, że odmowa pracy z osobistymi funduszami i wprowadzenie zasady KYC pi al zmienia charakter LocalBitcoins. Serwis ten nie jest już lokalny, zdecentralizowany i nie wyraża charakteru Bitcoin Profit. LocalBitcoins jest teraz koszmarem posiadacza Bitcoinów, marzeniem o usłudze podatkowej i generalnie nie nadaje się do użytku.

Pomóż sobie, aby chronić swoje finanse z Bitcoin mikser

Aby uniknąć negatywnych skutków ewentualnego wycieku tak szczegółowych informacji o Twoich finansach i osobowości, masz prawdopodobnie tylko jedną wiarygodną opcję – jest to mieszanie kryptokursztynu w mikserze Bitcoin po wypłacie cyfrowych pieniędzy z krypto wymiany z obowiązkową weryfikacją.

Odpowiedni mikser kryptograficzny uniemożliwi Ci śledzenie Twoich monet po wykonaniu kolejnego kroku. Na przykład, BitMix.Biz oferuje najwygodniejsze i najbardziej niezawodne warunki do wyczyszczenia Twojej kryptoformy ze śladów zweryfikowanych danych, dzięki którym możesz być śledzony, a następnie obrabowany lub skrzywdzony w jakikolwiek inny sposób.

Po pierwsze, duża pula wstępnie wymieszanych monet wśród wszystkich pozwala na przeprowadzenie procesu mieszania bardzo szybko, ponieważ w procesie rozliczania Bitcoin istnieje wiele transakcji, które, jak wiadomo, wymagają potwierdzenia. W przypadku BitMix.Biz nie ma potrzeby czekania na potwierdzenie całej tej dużej ilości przelewów.

Z drugiej strony, opcja taka jak odroczony przelew środków kryptograficznych nie pozwoli na to, aby monitory blokad kryptograficznych określały Twoją transakcję w czasie. Wybór prędkości transkacji jest zawsze twój w trybie ręcznym lub automatycznym.

Opłata zmienna, której wielkość może wynosić nawet 0,4%, uniemożliwia wykrycie Twoich przelewów według kwot. Wybór kwoty pobrania również zależy od Ciebie.

Możesz również usunąć dane miksowania natychmiast po wysłaniu monet do miksera Bitcoin, lub zostaną one usunięte automatycznie trzeciego dnia.

Dla dużych ilości crypto, dostępna jest również funkcja randomizacji, która rozróżnia ilość transakcji wychodzących i przychodzących. Opcja jest dostępna w przypadku mieszania waluty kryptograficznej od 0.1 BTC.

Wiarygodność i pewność bezpieczeństwa Twoich cyfrowych pieniędzy zapewnia klucz weryfikacyjny, który otrzymasz w liście gwarancyjnym przy wysyłce monet do kryptopalety BitMix.Biz, a także kilka lat pracy, za którą użytkownicy są wdzięczni.

Serwis posiada program polecający, klucz API, do integracji z Twoją stroną internetową i jest dostępny w 10 językach.

Ähnliche Beiträge